Ben Kimim

Öncelikle ben kimim sorusu ile başlamanın daha doğru olacağını düşündüm. Ben; soslar ve isimleri başta olmak üzere tüm tariflerini yapmaktan çok mutlu olan biriyim. Ne yazık ki internet âleminde Türkçe kaynak eksikliğinden yıllarca sıkıntı yaşadığım için kendi imkânlarım ve soslar kitabı gibi pek çok mecrada (büyük bir çoğunluğunun farklı ülkelere ait sos kitapları ve yemek dergileri olduğunu söyleyebilirim.) yıllarca araştırma yaptım. Sonunda belli bir birikime sahip olunca soslar hakkında bildiğim kadarını burada yazmak ve yeni öğrendiklerimi de zaman kaybetmeksizin aktarmak için bu blogu açmaya karar verdim.

Şimdi ne yapıyorum?

  • İnternet üzerinde pek çok blog (özellikle yemek tarifleri üzerine) ve haber sitesinde yazılar yayınlıyorum.
  • Bir süredir soslarla tabak süslemeleri konusunda kendimi geliştirmeye gayret gösteriyorum.
  • Yemek tariflerini youtube başta olmak üzere tüm internet sitelerinde yayınlamaya çalışıyorum.
  • Diğer yemek blogları ve youtuberların yaptığı yeni tarifleri izliyor ve fırsat buldukça deniyorum.

Neden Soslar.net?

İnternet üzerinde yer alan kaynaklara kısaca bir göz attığınızda bile sosların çok önemsenmediğini görebilirsiniz. Ne yazık ki pek çok fast food zinciri ünlerini sırrı çözülemeyen soslarına borçludur. Acı soslar, tatlı soslar, yemeklik soslar, ekşi soslar, meyve sosları ve hatta sebze sosları şeklinde uzayıp giden bu deryada bir anlamda paylaşımları artırmak için çalışmaya başlamaya karar verdim.

Soslar Tarifi ve Bilinmeyenleri

Çoğunlukla defterimde sosların tarifi yazıyor sık sık fotoğraflarını çeksem de bazılarını yayınlamakta zorluk çekebilirim. O sebepten sizden ricam istediğiniz bir tarif olduğunda lütfen bana yazmayı unutmayın.

Sizlerin yorumları benim için çok önemli, aslına bakarsanız yeniden tarifler eklememi sağlayan en önemli etmen diyebilirim. Bunun için düzenli olarak tariflerinizi yada en azından yorumlarınızı bekliyorum.

Soslara ihtiyacınız olduğunda bir tık uzağınızda olacağım.