Basit Makarna Sosları – Pratik Makarna Sosları

Çoğu akşamın kurtarıcısı kabul edilen makarnaları başrol oyuncusu haline getirmek için pratik makarna soslarından destek alabilirsiniz. Bilindiği üzere bu web sitesini kurma amacımız basit makarna sosları yardımıyla kolay hazırlanan yemekleri birer şahesere dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Başlangıç olarak makarna sosları yeterli olacaktır.

Makarna Sosları Nasıl Hazırlanır

Damak tadınıza göre farklı özelliklere sahip makarna sosları hazırlayabilirsiniz. Bu konuda internette pek çok farklı tarifin dolaştığını söyleyebilirim. Bu tariflerin büyük bir çoğunluğunun lezzetli olmadığını denemiş biri olarak elimden geldiğince herkesin damak tadına uygun olacak lezzetli tariflere yer vermeye çalışacağım. Hazırsanız başlayalım.

Domates Soslu Makarna

Domates sosu için salça, tereyağı, birazcık su, karabiber başta olmak üzere baharatları kullanarak hazırlayabileceğimiz. Oldukça lezzetli bir makarna sosudur. Bir yemek kaşığı salça, bir tatlı kaşığı tereyağ içinde bir süre kızdırılır. Üzerine bir miktar su ve baharatlar ilave edilerek sos kıvamını elde etmesi sağlanır. Daha sonrasında ise hazırlanan makarna sosları arasında kral olarak yer edecek bir noktada yerini alır.

Tavuklu Köri Makarna Sosu

Bunun için bir miktar süt kreması, tavuk butu, mantar ve tabi ki köriye ihtiyacınız bulunuyor. Bunun için haşlanmakta olan makarnanız içerisine tavuk ve tereyağı ilave ediyorsunuz. Daha sonrasında tavuklarınızın suyunu çekmesini bekledikten sonra mantarınızı ekleyerek krema ve köri (diğer baharatlarla) ilave ederek birkaç dakika kadar pişiriyorsunuz.

Bolonez Soslu Makarna

Bir süre önce internette dolaşırken makarna sosları hazır seçenekleri arasında bu ürün ile karşılaştım. Hazır makarna sosunu daha çok ketçap mayonez karışımı sandığım dönemlerde bu ürünün benim için oldukça farklı olduğunu söyleyebilirim. Buradan marka ve ürün tanıtımı yapmadığım için çok detaya giremiyorum. Aslına bakarsanız domatesli olanından tutunda farklı ürünlere kadar makarna seçeneklerine ulaşabiliyorsunuz.

Makarna sosları çok ciddi bir derya olarak bizi karşılıyor. Zaman içerisinde fesleğenli olanından sarımsak suyunda makarnaya kadar çeşitli tariflere yer vereceğim. Bu arada bu web sitesinin oluşmasında ki temel mantığın ötesine çıkmamaya karar verdiğim için kendimi biraz frenliyorum. Herkesin kolay yapabileceği kolay tarifleri hızlı bir şekilde yazmaya çalışıyorum.

Yorumlarınız benim için çok önemli…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*