Kolay Gurmeliğin Farklı Yolları

Biraz olsun internet alemi ile ilgili konularda yazmaya karar verdim. Ara ara bunalıma girdiğim zamanlarda cep telefonuma sarılarak farklı oyunları oynamaya çalışıyorum. Çoğunlukla bu oyunlar canımı sıksa da zaman içerisinde pek çok oyunda ilerleme kat etmeyi de başardığımı özellikle belirtmek isterim.

Kelime Oyunlarını Mutfakla Buluşturmak

Son zamanlarda kelime şefi oyununu saymazsak pek çok farklı oyunun güzel bir şekilde oynandığına da tanık olmuştum. Bunlar arasında kelime gurmesi oyununun son derece önemli bir noktada yer aldığını söylemekte fayda var. Hazır konusu açılmışken altını çizmek istediğim bir diğer konu başlığı ise bu tarz internet sitelerinde yer alan oyunların büyük oranda doğrudan kelimelerle alakalı olmaması da son derece önemli bir şekilde ortaya çıkıyor. Örneğin kelime gezmece cevapları itibariyle size o ülke ile ilgili bilgilendirme yapmıyor. Yine de farklı bir ülkeye ulaştığınız zaman bile mutlu olmanız için yeterli oluyor. Farklı konu başlıklarını da aynı şekilde ön plana çıkarmak gerekiyor.

Neden Kelime Oyunları

İlle bir oyun oynayacağım diyorsanız kesinlikle doğru cevabın kelime oyunları olduğunu söylemekte fayda var. Aynı şekilde internet üzerinde pek çok oyun bulunuyor olsa da kelime gezmece benzeri oyunlar hem düzenli olarak güncelleniyor hem de pek çok kişi tarafından oynandığı için bir rekabet ortamının oluşmasına zemin hazırlıyor. Bu özelliği ile de son derece farklı ve son derece ayrıcalıklı bir oyun olarak ön plana çıkmaya adaydır.

Geleceğin Mutfağında Ne Var

İlerleyen zamanlarda kendi oyunumu çıkarmayı düşünüyorum. Aynı kelime gezmece ve kelime gurmesi oyununda olduğu gibi benim oyunum da o bölüm ile ilgili karşımıza çıkan sorulara cevap aradığımız bir alt yapıya sahip olacaktır. Bu sayede hem öğrenecek hem de yeni kelimelere yelken açmaya devam edeceksiniz. Gelecekte böyle bir plan kurguluyorum.

Sizden ricam bu tarz bir oyun projesinin ne kadar başarılı olacağını ve hangi adımları atmam gerektiğini bana bildirirseniz hem daha hızlı ilerleme kat ederiz hem de sizin istediğiniz bir oyun ortaya çıkar.

Kelime Mutfağı Nasıl İsim

Şu ana kadar bu isim alınmış mı bilmemekle birlikte sadece bizim anlayacağımız kelime kalıpları ile ilgili bir oyun planlamayı düşünüyorum. Bölümlerin bir tanesi benim kesinlikle bayıldığım domates sosları olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*