Üzüm Çekirdekli Makarna Sosu

Uzun süredir artışta olan ve her yerde konuşulan konu sağlıklı beslenme. Sağlıklı beslenme söz konusu olduğunda da sağlıklı ne yiyebililirim arayışı içerisine giriyoruz. Sağlıklı yiyecek tüketirken de en zorlanılan konu, maalesef alışkanlıklarımız. Hemen hemen herkesin sıklıkla tükettiği yemeklerin başında makarna gelir. Diyetisyenlerin, spor hocalarının, sağlıklı beslenmeye çalışan herkesin söylediği hatta klişeleşmiş bir suçludur makarna.

Makarnayı sağlıklı hale getirmeye ve bu zararlı imajından sıyırmaya çalışan makarna üreticileri, şimdi de çok güzel bir girişim de bulunmuşlar. Üzüm çekirdeğinin çok sağlıklı olduğunu duymayan kalmamıştır. Çoğumuz çıtır çıtır diye sevmesekte, makarna da bu yararlı mı yararlı çekirdekleri kullanmak harika olmuş.

Peki üzüm çekirdekli makarna yaparken nasıl soslar kullanılabilir ?

Üzüm çekirdekli makarna sosu tarifleri için ;

Malzemelerden kısaca bahsetmek gerekirse: 1 yemek kaşığı domates salçası ve çok az üzüm çekirdeği yağı ve aynı miktarda sıvı yağ, tuz ve bir tutam nane.

Makarnayı haşlayın. İşlem tamamlandıktan sonra sos için ayrıca bir tencerenin içine haşladığınız bu sudan biraz ilave edin. Su salçanın miktarına göre değişiklik gösterse de yukarıda belirttiğim malzemeleri için bir çay bardağı kadar alınması yeterli olacaktır.

Bu işlemde tamamlandıktan sonra yukarıda yer verdiğimiz malzemeleri karıştırarak ilave edin. Sosunuz hazır! Afiyet olsun.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*